Základní informace o MŠ Fryšták

Mateřská škola Fryšták byla uvedena do provozu 1. září 1979. V roce 1996 při rekonstrukci školy byly modernizovány koupelny, nové rozvody vody a topení a rovněž byla vybudována vlastní samostatná plynová kotelna. Od 1. 1. 2003 funguje mateřská škola jako právní subjekt - příspěvková organizace. V roce 2004 byla přistavena další třída a škola se tedy stala čtyřtřídním předškolním zařízením. V roce 2008 došlo k revitalizaci školní zahrady, která byla vybavena zcela novými zahradními prvky dle odpovídající normy. V letních měsících roku 2010 se realizovala rozsáhlá rekonstrukce v podobě zateplení a výměny oken v celém objektu. Od 1. 9. 2010 bylo zřízeno odloučené pracoviště v Základní škole Fryšták a škola se stala šestitřídním zařízením pro 148 dětí.

V únoru 2012 přistoupila hygienická stanice v mateřské škole k měření výskytu minerálních vláken včetně azbestu. Analýzy vzorků prokázaly nadlimitní koncentraci minerálních vláken v prostorách herny 1. nadzemního podlaží. Na základě rozhodnutí zřizovatele byl objekt od 20. února 2012 uzavřen a řešil se náhradní provoz pro nejbližší období. Nakonec zůstala mateřská škola uzavřená více než 7 měsíců, byla provedena dekontaminace budovy a odstranění veškerého azbestu ze stavebních prvků. Poté se realizovaly nové stavební úpravy, včetně úplné rekonstrukce stávající školní kuchyně. Náhradní provoz po celou dobu probíhal v budově Základní školy Fryšták v prostorách prvního patra přístavby a v místě detašovaného pracoviště MŠ. Celkové náklady zřizovatele Města Fryšták na dekontaminaci a následné stavební úpravy byly vyčísleny na 13 milionů.

Provoz v mateřské škole byl znovu obnoven dne 8. října 2012.

V mateřské škole jsou zřízeny 4 třídy a na odloučeném pracovišti v prostorách ZŠ Fryšták jsou v provozu další 2 třídy.

Zřizovatelem mateřské školy je Město Fryšták.